W niedzielę 08.10.2017 r. zwaną Dzień Papieski, wolontariusze z naszej szkoły zbierali pieniądze dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ta organizacja wspiera zdolną młodzież, która pochodzi z małych miejscowości i nie ma środków na rozwijanie swoich zdolności i zdobywanie wykształcenia. Obecnie ok. dwa tysiące osób otrzymuje stypendia, ponad cztery tysiące ukończyło już wyższe uczelnie dzięki środkom zbieranym przez fundację. Ci młodzi ludzie to żywy pomnik wystawiony Janowi Pawłowi II, który dla młodzieży miał zawsze otwarte serce i często spotykał się z młodymi. Nazywał ich „przyszłością” i „nadzieją” świata i Kościoła. Nasi uczniowie biorąc udział w akcji przyczynili się do wsparcia swoich rówieśników. Szlachetny to cel i postawa godna naśladowania.