14 marca 2019r. z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w szkole na ul. Jana Pawła odbył się po raz pierwszy konkurs „Liczba π – rozwinięcie dziesiętne liczby π”, zorganizowany przez nauczycieli matematyki.

Do konkursu zgłosiło się ok. 30 uczniów.

Mistrzem Zawodów została Roksana Kosek z klasy 3b gimnazjum, która zapisała aż 273 cyfry tej liczby.

Wicemistrzem Zawodów został Łukasz Gil z klasy 3a gimnazjum z wynikiem 168 cyfr tego rozwinięcia.

Trzecie miejsce zajęła Martyna Bielat z klasy 3a gimnazjum a czwarte miejsce Julia Plizga z klasy 6c, która była jedną z najmłodszych uczestniczek.

Zapraszam wszystkich za rok na kolejne Święto Liczby Pi.

Zapamiętanie przez Roksanę 273 cyfry to rekord szkoły. Kto go pobije w przyszłym roku?