Klasa 1a i 1d w poniedziałek z rana rozpoczęła zajęcia w  terenie,  w majątku ziemskim w Milikowicach. Dzieci poznały i zobaczyły hodowlę bydła mlecznego  oraz technologię pozyskiwania mleka. Były obserwatorami  monitoringu udoju krów na ,,karuzeli’’, która wzbudziła duże zainteresowanie. Gospodarstwo rolne w Milikowicach posiada bardzo innowacyjne rozwiązania technologiczne w celu pozyskania mleka. W ciekawy sposób prowadzony jest proces odchowu cieląt ,pielęgnacji ,początku żywienia i mikroklimatu w cielętniku. Uczniowie mogli zobaczyć  technikę karmienia krów i poznać tajniki  ich paszy ,kiszonek i mieszanek z kukurydzy. Pierwszaki  obejrzały cały park maszynowy rolników. Nie zabrakło też pytań dotyczących do czego służą poszczególne maszyny ?Największa atrakcją była ,,góra kukurydzy ‘’,gdzie maluchy mogły się powspinać . Duże wrażenia na dzieciach zrobiły też  boksy z cielakami. Dzieci mogły z bliska przyglądać się zwierzętom, pogłaskać i zobaczyć jak są karmione mlekiem .Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i szklanką mleka.

Grupa wróciła do szkoły w wyśmienitych humorach ,bogatsza o nowe doświadczenia .Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie pamięci dzieci.