W piątek, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas I-IV spotkali się wraz z nauczycielami i dyrekcją na uroczystym apelu.

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego śpiewania: cała szkoła, jednym donośnym głosem  odśpiewała hymn Polski. Uczniowie podkreślili  ten wyjątkowy dzień strojem galowym, obecne były też atrybuty biało-czerwone.

Apel stał się również okazją do podsumowania konkursów patriotycznych, które miały miejsce w naszej szkole: na kapelusz dla Marii Konopnickiej oraz „I’m proud to be Polish”, a także na Godło Polski. Dopełnieniem było wręczenie nagród w konkursie ekologicznym. Nagrody  ufundowała Rada Rodziców oraz Urząd Miasta w Jaworzynie Śląskiej.

Podziękowania należą się nauczycielom, uczniom i rodzicom za wspaniałe przygotowanie do tak wyjątkowego święta.

Doceniajmy każdego dnia wolność, którą dane jest nam się cieszyć. Budujmy każdego dnia naszą wspaniałą Ojczyznę. Naszą solidną pracą możemy zasłużyć na pamięć i kształtować ją, aby przyszłe pokolenia kontynuowały Jej wielkość.