29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku to święto przypadło na sobotę, ale w naszej szkole akcja rozpoczęła się  kilka dni wcześniej.

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie klas 1-3 otrzymali albumy, do których mogą codziennie wklejać naklejki. Za co? Oczywiście, za czytanie- codziennie, przynajmniej przez 20 minut.

We wtorek głośnego czytania wysłuchały dzieci z klas pierwszych.

Dziewczynki z klasy 4 C – Maja Bartczak i Wiktoria Biedruna pod opieką p. Agnieszki Ptak odwiedziły najmłodsze klasy i opowiedziały o korzyściach płynących z czytania. Pierwszaki poznały opowiadania o zwierzątkach.  Spotkanie z pięknie czytającymi starszymi koleżankami na pewno zachęci najmłodszych do sięgania po książki.