Po raz kolejny grupa uczniów uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem panem Grabowskim. Tym razem poznaliśmy Japonię . Każdy z nas kojarzył to państwo –sushi, kimono, gejsze, samochody, Fudżi  sumo czy judo.  Podczas spotkania poznaliśmy kilka ciekawostek z życia codziennego  w tym kraju, niektóre z nich: uczeń codziennie przebywa w szkole 12 godzin  i je 4 posiłki w klasie (nie w stołówce); na talerzu nie może nic zostać ani  jednego ziarenka ryżu; w japońskiej szkole nie ma sprzątaczek to uczniowie dbają o porządek; wszyscy chodzą w mundurkach;  uznanie szacunku  w Japonii to ukłon; największy targ rybny na świecie jest w Tokio; śniadanie to surowa ryba, ryż i tofu; w Mc Donalds  nie ma frytek – są za drogie, rarytasem w restauracji jest zjedzenie ziemniaka; wydmuchiwanie nosa chusteczkę higieniczną jest niegrzeczne; pociągi się nigdy nie spóźniają ,nikt nie narzeka na pracę i  nikt nikomu niczego zazdrości, do wanny można wejść dopiero  po prysznicu itd. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg  z niecierpliwością czekamy na kolejne.

                         Jolanta Sołtys Lucyna Luba