We wtorek 11 czerwca 2019r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Językowy z Języka Angielskiego i Niemieckiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII ze szkoły w Starym Jaworowie i Jaworzynie Śląskiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap miał formę testu leksykalno-gramatycznego, w którym zostało wyłonionych trzech zwycięzców.

I miejsce – Klaudia Dudzic, uczennica VIII klasy szkoły w Starym Jaworowie.

II miejsce – Klaudia Czekaj, uczennica VIII klasy szkoły w Jaworzynie Śląskiej.

III miejsce – Aleksandra Zadka, uczennica VII klasy szkoły w Starym Jaworowie.

Drugi etap miał formę drużynowych potyczek z językiem angielskim „Win the Bean”.

W tej części uczniowie wzięli udział w 3 konkurencjach:

1. Rozpoznawanie zabytków i osobliwości Edynburga i Berlina
  2. Aukcja gramatyczna w języku angielskim i niemieckim
  3. Scenki rodzajowe

Zwycięzcami w drugim etapie zostali:

I miejsce – drużyna ze szkoły w Jaworzynie Śląskiej (Klaudia Rataj, Dagmara Mucha i Oliwia Cieślak)

II miejsce – drużyna ze szkoły w Starym Jaworowie (Aleksandra Herbut, Aleksandra Zadka i Natalia Błoch)

III miejsce – drużyna ze szkoły w Jaworzynie Śląskiej (Kinga Mentel, Przemysław Drąg i Wiktoria Rucińska).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałego poziomu języków obcych i zaangażowania w czasie konkursu.

Zapraszamy za rok!