Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię, kojarzą nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. I z tej okazji w dniu dzisiejszym na świetlicy szkolnej wróżby  andrzejkowe przygotowali i prowadzili uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami świetlicy.  Miały one oczywiście charakter zabawowy, było andrzejkowe serce, andrzejkowe szpilki, magiczne kubeczki, czarodziejskie kapelusze, horoskopy, kartki z imionami, cukierki z zawodami i wiele innych ciekawych wróżb.  Do specjalnie przygotowanego salonu wróżb zapraszani byli uczniowie, którym urocze wróżki przepowiadały przyszłość. Szczególnie przejęci byli najmłodsi goście, którzy wszystkie wróżby traktowali bardzo poważnie. Dla wszystkich była to dobra zabawa, a teraz pozostało oczekiwanie, czy wróżby się spełnią.