Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

19 kwietnia z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty zorganizowało akcję „Żonkile”.
Rocznica ta jest czczona w sposób, który zapoczątkował Marek Edelman – ostatni przywódca powstania w getcie, który co roku 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem bohaterów getta. Muzeum Polin, które jest usytuowane naprzeciwko tego pomnika, kontynuuje tę tradycję i rozdaje w tym dniu na ulicach Warszawy tysiące papierowych żonkili.

W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do akcji “Żonkile”. Z powodu pandemii obchody odbyły się w formie online. Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich poziomów edukacyjnych.

Uczniowie klas I-III zapoznali się z dwoma opowiadaniami:„Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz “Historia z pewnej ulicy” Justyny Bednarek przygotowanymi w formie słuchowisk. Po ich wysłuchaniu dzieci rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat postaw związanych z odwagą, empatią, sprawiedliwością, stratą i potrzebą zachowania pamięci.

Uczniowie klas IV-VI obejrzeli film „Będę pisać”, który przedstawiał przedwojenne i wojenne losy dwójki żydowskich nastolatków Zosi i Natana. Zajęcia miały na celu skłonić uczniów do refleksji na temat pomagania i roli przyjaźni w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Zajęcia w kl. VII-VIII rozpoczęły się projekcją filmu „Muranów – dzielnica północna”. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na temat II wojny światowej i poznanie historii warszawskiej społeczności żydowskiej.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za włączenie się do akcji.

Szkolna koordynatorka akcji
Kamila Graca

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II