W dniu dzisiejszym w trakcie drugiej i trzeciej przerwy przeprowadzono akcję „cicha i bezpieczna przerwa”.  Ideą „cichej przerwy” było uświadomienie uczniom konieczności obniżenia poziomu hałasu w szkole. W trakcie przerwy uczniowie zostali poproszeni o ciche zachowanie: spacerowanie po szkole, rozmawianie szeptem. W zachowaniu ciszy pomagali „Strażnicy ciszy” oznaczeni specjalnymi znakami, zachęcający do korzystania z przygotowanych gier i zabaw. Uczniowie mogli kolorować obrazki, rozwiązywać zadania Sudoku, łączyć kropki lub spędzić czas w bibliotece grając w gry planszowe, oglądając wystawę starych banknotów. Bardzo pomocna była gazetka informująca uczniów o szkodliwości hałasu i proponująca ciche i bezpieczne formy spędzania przerw.

Uczniowie ochoczo  włączyli się w działania antyhałasowe, ciesząc się ciszą podczas przerwy. Sukces akcji zachęca do kontynuowania jej w najbliższej przyszłości.

Organizatorami akcji były:

psycholog szkolny Agnieszka Ulfik