Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Emilia Witko, zajęła pierwsze miejsce w IX Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim i Niemieckim „CHECK YOUR ENGLISH/PRUFE DEIN DEUTSCH” organizowanych przez Społeczną Szkołę Podstawową Fundacji „Naszej Szkole” w Świdnicy. Konkurs odbył się 16 marca w siedzibie szkoły społecznej i przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIb – Emilia Witko, Aleksandra Cichocka i Wiktoria Rucińska. Zespół miał za zadanie przedstawić wylosowaną scenkę językową i ich drużyna poradziła sobie z zadaniem doskonale. Nic dziwnego, bardzo dobrze się do tego zadania przygotowały pod okiem swojej nauczycielki, pani Magdy Korony. Nie był to jednak koniec zmagań z językiem angielskim, gdyż następnie każda uczennica przystąpiła do rozwiązania testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych. Emilia napisała test świetnie, zdobywając pierwsze miejsce i wygrywając nie tylko nagrodę rzeczową, ale także nagrodę dodatkową „Strzał w dziesiątkę” którą jest stypendium naukowe sponsorowane przez organizatora konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się z sukcesu Emilki:)