Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprasili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym,przyłączyła się do tej akcji. Podczas uroczystego apelu cała społeczność szkolna klas IV-VIII odśpiewała wspólnie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele podkreślili biało-czerwonym strojem oraz rozetkami i gadżetami w narodowych barwach.