W sobotę, 1 czerwca 2019r.  w godz. 10.00-16.00 na nowej hali sportowej odbył się Turniej Charytatywny w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Jaworzyna Śląska, organizowany przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej, Urząd Miejski, Fundację Dogonić Marzenia ze Strzegomia oraz Komendę Powiatową Policji w Świdnicy pod Patronatem Burmistrza.

Celem meczu pod hasłem „Gramy dla Zosi” była pomoc dla 5 – letniej Zosi, która urodziła się z wadą serca, nie mówi i nie chodzi. Przez cały czas wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia.

W trakcie turnieju rywalizowało osiem zespołów. Każda drużyna wpłacała minimum   120 złotych wpisowego, które to pieniążki zostały przekazane na leczenie chorej Zosi.  Poziom sportowy zawodów był wysoki, gracze zaprezentowali wiele ciekawych akcji udowadniając, że nic co siatkarskie nie jest im obce. W trakcie rozgrywek odbywała się prezentacja uczniów naszej szkoły Juli Roman, Ani Karpińska, Kasi Hajduk, Kacpra Kluski, Natalii Hajduk i Karoliny Dudoń. Na podkreślenie zasługują swobodna i miła atmosfera oraz poczucie humoru uczestników aukcji i meczu.

Należy nadmienić, że podczas turnieju swój występ miał również zespół „Ślad” Strzegomia, który współtworzą bracia  Andrzej i Rafał Oryńczak. Zespół zagrał swoją muzykę autorską, inspirowaną brzmieniem bluesa i country, której z wielką przyjemnością słuchali zawodnicy, kibice oraz dzieci.

Słodki poczęstunek dla wszystkich gości przygotowali jak zawsze otwarci na potrzeby drugiego człowieka Rodzice uczniów naszej szkoły.

Mecz zakończył się zwycięstwem Drużyny „Chemik II” z Żarowa , pokonując w finale zespół „Łolej Głuszyca” z jak sama nazwa wskazuje z Głuszycy. Trzecie miejsce przypadło „Karolinie” z Jaworzyny Śląskiej. Puchar wygranym wręczył  Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz wraz z panem  Dyrektorem Krzysztofem Sołtysem. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a trzy pierwsze drużyny również puchary.

Ważną rolę odegrali też wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej  z klas VI-VIII i III Gimnazjum, którzy sprzedawali cegiełki, pomagali  przy obsłudze gorącego bufetu z przekąskami, który cieszył się dużym powodzeniem, wspomagali pracę sędziów, opiekowali się najmłodszymi kibicami oraz zbieraniem pieniążków do puszek. Jednak to nie wygrana była w tym dniu najważniejsza, a zgromadzenie się w sobotnie popołudnie  ludzi dobrego serca. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia, otwartości i życzliwości nauczycieli, pracowników, uczniów  i rodziców oraz licznych sponsorów tegorocznej akcji charytatywnej: ZPS Karolina, Świdnica24, Olivier-organizacja urodzinowa dla dzieci ze Świdnicy, Day Spa ze Świdnicy, Pizzeria Wega z Jaworzyny, Komenda Powiatowa Policji ze Świdnicy, Fundacja Dogonić Marzenia ze Strzegomia, Urząd Miejski i Szkoła Podstawowa z Jaworzyny Śląskiej .

„Najlepsza  część życia ludzkiego
to małe, bezinteresowne