Zwierzęta od zawsze z ludźmi żyją, niestety, czasem stają się własnością niczyją, wtedy w schronisku znajdują mieszkanie, a dzieci im karmę zbierają na śniadanie.

Tak stało się i tym razem. Uczniowie z klas I- IV przez cały luty zbierali karmę dla zwierząt  do schroniska w Świdnicy. Zebrali 472 kg 52 dag karmy i 103 zabawki, koce, poduszki i inne akcesoria potrzebne do opieki nad zwierzętami.
Dużą aktywnością wykazały się klasy:

II c – 91kg 04 dag karmy i 2 zabawki,
I c –  64kg 93dag, 4 koce /zabawki,
IV c – 60kg 91dag, 11 kocyków /poduszki,
IV b-  54kg 86 dag,
IV d – 54kg 70 dag i 85 zabawek .

Największą ilość karmy zebrali:
1. Igor Ścibior-  z klasy II c – 63,9 kg,
2. Łukasz Leszczyński – IV d – 20kg i 80 zabawek,
3. Julia Kanarska – I c – 18,6 kg i 4 koce/zabawki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom za szczodrość.

Katarzyna Lis