Multikolorowo, polisensorycznie i wielozapachowo– tak wyglądały zajęcia metodą Sensoplastyki  przygotowane przez Panią Paulinę Denker- Jarosz  dla uczniów klas I-III w naszej szkole . Sensoplastyka  to mnogość faktur i tekstur, która niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i jego kreatywności oraz twórcze myślenie. Materiały sensoryczne opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów . Dzieci swobodnie tworzą (lepią, przelewają, ugniatają rękoma i nogami) stymulując wszystkie swoje zmysły. Zajęcia takie zamieniają się w niezwykłą zabawę szczególnie, gdy każdy uczestnik sam może stworzyć masę swoich marzeń. I tak właśnie nasi uczniowie samodzielnie tworzyli swoje własne masy tzw. „ slimy” . Dziecięcym fantazjom i radości nie było końca! Po 45 minutach zabawy, każdy posiadał masę o innym kolorze i unikatowym zapachu.

Patrycja Pasternak