W ramach projektu „Szkoła z kluczem’’  pasjonaci  koni z  naszej szkoły udali się do Stajni Namilikowo w Cierniach. Po  zwiedzeniu  stajni,  uczyliśmy się  czyścić konie – szczotką włosianą i kopystką (do usuwania kamieni i brudu z kopyt).

Kiedy już koniki były czyste i  nakarmione, zapoznaliśmy się z budową konia. Dowiedzieliśmy się gdzie jest kolano, nadgarstek, nadpęcie, ostroga, pęcina, kłoda, kasztany, rzep, słabizna, kłęb czy grzywka. Udało się nam  wszystkim   wsiąść na konia i zrobić sobie fotkę. Ostatnim punktem naszych warsztatów był pokaz lonżowania i poruszania się konia.  Serdecznie dziękujemy  właścicielom stajni oraz pani  instruktor Bogusi za umożliwienie przeprowadzenia ciekawych  i pasjonujących zajęć.

Jolanta Sołtys