Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas czwartych mieli okazję do uczestniczenia w interaktywnej lekcji w Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu. Jest to naukowe centrum licznych aktywności – zarówno praktycznych, jak i intelektualnych. Miejsce, które ułatwia zrozumieć świata i pokazuje, że nauka i technika są integralną częścią codzienności. Podczas lekcji „Matematyka w przyrodzie” uczniowie sami wprawiali w ruch modele, testowali prawo Pitagorasa i tworzyli konstrukcje. Poszukiwali idealnej proporcji i wyznaczali złoty podział odcinka, dowiedzieli się, jak powszechna jest ta zasada w przyrodzie. Podobnie – licząc płatki kwiatów, spirale szyszek i słonecznika – odkrywali inną powszechną matematyczną zasadę w przyrodzie – ciąg liczb Fibonacciego. Zaglądali do ula, dowiedzieli się dlaczego pszczoły składają miód w plastrach o sześciokątnych przekrojach dwunastościanu rombowego. Lekcja ta zachęciła uczniów do eksperymentowania, zadawania pytań, prowadzenia dialogu i wspólnego poszukiwania rozwiązań. Jednocześnie poprzez zabawę ośmieliła do wejścia w świat nauk przyrodniczych i technicznych.

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II