Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Co łączy marszałka Piłsudskiego, Jaworzynę Śląską i szachy? Otóż marszałek Piłsudski był zapalonym szachistą (ufundował nawet nagrodę główną w turnieju szachowym, która obecnie wynosiłaby, bagatela, dwadzieścia tysięcy złotych!). W sobotę, w Jaworzynie Śląskiej spotkali się sympatycy królewskiej gry. Stawka nie była tak wygórowana, jednak znalazło się siedemdziesiąt siedem osób, które zdecydowały się w wigilię Święta Niepodległości zmierzyć swoje siły i umiejętności przy szachownicy.

W ramach obchodów Święta Niepodległości do Szkoły Podstawowej  przy ulicy Mickiewicza przyjechali szachiści z Żarowa, Radkowa, ze Świdnicy, Dzierżoniowa, Strzegomia, Świebodzic, Legnicy oraz z Wrocławia. Zagrali siedem rund w czterech grupach wiekowych. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta przygotowano nagrody równolegle we wszystkich kategoriach dla mieszkańców z Jaworzyny Śląskiej oraz spoza niej z podziałem na kobiety i mężczyzn. Dzięki temu każdy z uczestników otrzymał nagrodę wychodząc z sali gry.

Turniej otworzył dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys, na rozdanie nagród osobiście stawił się burmistrz miasta Grzegorz Grzegorzewicz. Zawody sędziował Marcin Korzekwa – instruktor i sędzia szachowy ze Świdnicy (nasz absolwent!) oraz Kamil Gałuszka. Za sekretariat zawodów odpowiadała Małgorzata Kruk. Turniej można uznać za udany. Ciągle kształcimy młode pokolenie w nadziei, że dla niektórych z nich okażą się one przygodą na dłuższy czas, a może i na całe życie… W ten sposób połączą przyjemne z pożytecznym.

fot. p. Marcin Korzekwa

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II