W ramach programu „Z książką i sztuką mi do twarzy” odbywać się będą akcje, w których każdy z naszych uczniów ma szansę wziąć udział i znaleźć coś dla siebie.

Program składa się z dwóch bloków. Pierwszy z nich to „Moda na czytanie”, tu m.in. trwająca akcja związana z tworzeniem „książek na kolanach”, czyli unikatowych lapbooków. Również zaprosimy Was do wzięcia udziału w akcji „Pojedynek książek” – to Wy  będziecie decydować, która z zaproponowanych pozycji znokautuje przeciwniczkę! Zorganizujemy także akcję „Zostań jednym z bohaterów”, która będzie związana z plebiscytem na książkową postać miesiąca.

Drugi blok programu nosi nazwę „Oswoić sztukę”. Będziecie mieli okazję do wzięcia udziału w małej formie teatralnej „Konopnicka Youtuberką?” z okazji Dnia Patrona. Planujemy również realizację montażu słowno-muzycznego pt. „Charakterki z lokomotywy” na podstawie utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima z okazji Dnia Dziecka. „Zróbmy sobie arcydzieło” to akcja związana z najbardziej znanymi dziełami sztuki, które mają szansę być odkryte przez dzieci i młodzież. Chcielibyśmy, aby każdy miał szansę podzielenia się swoimi umiejętnościami, dlatego zorganizowany zostanie szkolny konkurs „Mam talent”. Ponadto zaproponujemy warsztaty artystyczne i wyjazd do teatru.

Anna Jaroszek, Magdalena Glińska