Skąd w sklepie bierze się chleb? Jak wygląda proces wypiekania chleba? Czy piekarz pracuje nocą? Aby poszukać odpowiedzi na te pytania uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami  wybrali się na wycieczkę do piekarni państwa Bykowskich. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Pan Łukasz pokazywał sposoby zaplatania chałek, rogali, bagietek, kajzerek oraz służył  informacjami na temat wypieku chleba. Uczniowie zajrzeli również do  magazynu  z ciężkimi workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, piec  i wielkie łopaty do wkładania  pieczywa. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi rogalikami.

Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

 

                                                                                              Anna Michalska,   Jolanta Mikołajczyk