Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Klasa 3a i 3d w dniu 14 września były na wycieczce z warsztatami w Świdnicy w Kościele Pokoju. Tematem przewodnim było, poszukiwanie aniołów w świątyni ewangelickiej.  Gospodarzem tego obiektu jest społeczność luterańska, a kościół stanowi wysoką wartość zabytkową. Sacrum i profanum tworzą w Kościele Pokoju harmonijną całość. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem instruktorów i przewodników z Wrocławia.

Pani Ania i Marta zadbały nie tylko o sferę duchową, ale także o zmysły i pobudzenie kreatywności plastycznej naszych uczniów. Dzieci obejrzały plenerową wystawę o reformacji oraz zwiedziły świątynię wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wysłuchały również historii powstania zabytku oraz ciekawostkę o drzewku cedrowym. Spacer po Placu Pokoju obejmował zwiedzanie: Domu Lutra(dawnej szkoły ewangelickiej),Plebani z archiwum, Dzwonnicy oraz Barocafe (domu dawnego stróża).

Warsztaty zawierały następujące zagadnienia: informacje i ciekawostki o historii kościoła, zadanie badawcze, które miało na celu wyszukanie i rozpoznanie aniołów Serafinów, zadania tematyczne i muzyczne, rozpoznawanie instrumentów muzycznych aniołów, szukanie skarbów kościoła, przeliczanie liczby drzwi i okien na metryczkach, wyszukiwanie herbów na balustradach(loża Hochbergów), działania plastyczne(wyklejanie talerzyków papierowych i deseczek elementami )

Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i podsumowaniem osiągniętych celów i zdobytych wiadomości. Grupy wracały szczęśliwe i zadowolone z nowego doświadczenia i przeżyć.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II