Nastała wiosna i czas wycieczek, wszystkie 4 klasy wyruszyły więc 7 maja 2018 r na wycieczkę do Karpacza. Autokary wyjechały spod szkoły o godzinie 8:30 rano. Po 1,5 godzinie dojechaliśmy na miejsce. Już na początku wszyscy zmęczyliśmy się wchodzeniem do schroniska i myśląc, że to już koniec, dowiedzieliśmy się , iż czeka nas jeszcze zdobycie góry Sokolik- ponad 600 m. n.p.m. Uczniowie bardzo dzielnie wspinali się na szczyt góry, gdzie czekała na nich atrakcja- wejście na punkt widokowy skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Po zejściu ze szczytu Sokolik, do schroniska Szwajcarka, uczniowie z pomocą opiekunów rozpalili ognisko, na którym mogli upiec kiełbaski. Na sam koniec wycieczki, jako nagroda za bardzo dobre zachowanie świetnie się bawiliśmy zjeżdżając na saneczkach w rynnie saneczkowej „Kolorowa”. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń jak również z wieloma pamiątkami z Karpacza, które będą nam przypominać o naszej wycieczce.