Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Podczas naszej wycieczki po Zakładzie Porcelany mogliśmy poznać z bliska kolejne etapy produkcji słynnej jaworzyńskiej porcelany. Pan Ireneusz Besser powiedział nam, że produkcja wyrobów porcelanowych odbywa się według opracowanego procesu technologicznego w kilku ściśle powiązanych ze sobą etapach. Aby nam to zobrazować oprowadził nas po wszystkich wydziałach, które biorą udział w procesie produkcyjnym. Zobaczyliśmy jak z gliniastej masy w formatowni i odlewni powstają kształtne naczynia, które potem poddaje się zdobieniu, szkliwieniu i wypałowi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce i specyfikę pracy swoich rodziców. Spróbowali również swoich sił w nakładaniu kalki i dekoracji talerzy.

Podczas wycieczki towarzyszyli nam studenci z Indii i Chin. Była to znakomita okazja do poćwiczenia języka angielskiego w praktyce oraz przybliżenia gościom tradycji produkcji porcelany w naszym mieście.
Serdecznie dziękujemy Panu Ireneuszowi Besserowi za zaproszenie, przybliżenie pracy zakładu i piękne upominki.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II