Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

„Gdy będę w więzieniu, a powiedzą Wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie (…). Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla Niej”.

W dniu 7 grudnia wspominaliśmy wielkiego Polaka Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dotychczasowego patrona gimnazjum, uczniowie szkoły podstawowej mieli wspaniałą okazję poznać bliżej postać kapłana, który realizował swoją duszpasterską misję w trudnym dla Polski i Polaków okresie historycznymMłodzież przedstawiła fragment z życia Kardynała w okresie internowania w ostatnim miejscu pobytu w Komańczy.
W rolę przedstawicieli Urzędu Bezpieczeństwa wcielili się Mateusz Majewski i Aleksandra Załucka, sióstr zakonnych – gospodyń klasztoru w Komańczy Nicole Poręba, Marcelina Kołodka, Kaja Wasielewska, w roli Kardynała Stefana Wyszyńskiego wystąpił Jakub Kłobudzki, w roli narratora zaprezentowała się Natalia Ząbek, a piękny wiersz pt:” Komańcza” recytowała Aleksandra Świątek. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Ewa Miszkuro – Kulaszewska, inspirujące piosenki zaspiewały Klara Wychowanek, Kaja Wasielewska i Aleksandra Świątek.
Na zakończenie przedstawienia Pan dyrektor Krzysztof Sołtys przybliżył młodym widzom trudną i skomplikowaną sytuację Kościoła Katolickiego w komunistycznej Polsce po drugiej wojnie światowej.

Marzena Antosz

Fot. Marek Kozieł

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II