Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Wtorek i środa okazały się dla naszej społeczności szkolnej czasem niezmiernie ciekawym i atrakcyjnym. A wszystko to za sprawą wolontariuszek, które przybyły do nas z odległych krajów: Zima z Indonezji, Wendy z Chin oraz Michelle z Tajwanu. Było nam niezmiernie miło gościć tak ciepłe i sympatyczne osoby, a co najważniejsze mieliśmy niepowtarzalną okazję komunikować się tylko w języku angielskim. Dziewczyny są studentkami, dzięki współpracy z organizacją studencką AIESEC mogą uczestniczyć w projekcie, który ma na celu poznanie tradycji, kultury i edukacji w innych krajach.

We wtorek odwiedziliśmy starsze klasy przy ul. Jana Pawła, gdzie podczas spotkania z uczniami wolontariuszki przedstawiły prezentacje multimedialne, opowiadały o swoich krajach, ich tradycjach, kulturze i zwyczajach. Poznaliśmy ich ulubione potrawy, zainteresowania, rozmawialiśmy o zwierzętach i przyrodzie. Wendy, która jest bardzo utalentowana muzycznie zaśpiewała dla nas dwa utwory w języku chińskim.
W środę w młodszych klasach uczniowie mieli okazje zobaczyć flagi państw, z których wolontariuszki pochodzą, odszukać ich kraje na mapie świata. Dziewczęta wspólnie z dziećmi chętnie śpiewały piosenki w języku angielskim oraz nauczyły się tańczyć przygotowanych przez nas tańców. Uczniowie klas trzecich mieli niezwykłą okazję nauczyć się pisać swoje imiona w trzech różnych językach: chińskim, mandaryńskim i indonezyjskim. Nie było to łatwe zadanie, ale poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Wolontariuszki miały również okazję poznać naszą polską tradycję i kulturę, uczniowie chętnie opowiadali o naszych zwyczajach, tradycjach, ale również o swoich zainteresowaniach, upodobaniach oraz ich codziennych życiu w Jaworzynie.

Dzieci poprzez obcowanie z zagranicznymi studentkami przełamały barierę językową, pogłębiły tolerancję i akceptację dla innych kultur. Dzięki takim projektom uczniowie nabierają odwagi do posługiwania się w praktyce językiem angielskim. Cieszymy się, że dziewczęta zabrały nas w tak niezwykłą przygodę po swoich krajach.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II