W środę 13 marca grupa wolontariuszy  z jaworzyńskiej podstawówki wraz z opiekunem zawiozła do schroniska  dla zwierząt  ostatnią  partię zebranej karmy . Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny okazali wielkie serce dla zwierząt. Przez dwa miesiące zbierali karmę dla świdnickiego schroniska. Zbiórka stanowiła jedną z konkurencji całorocznego konkursu „Klasa Ekomaniaków”.  Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Zebrano w sumie 661,55 kg karmy ( w tym przy ulicy Jana Pawła II – 199,55 kg karmy), 5 kg żwirku, 32 koce, 83 zabawki i 2 szampony. W budynku przy ul. Jana Pawła II najwięcej karmy  zebrała klasa 3b gimnazjum – 36,9 kg ,drugie miejsce zdobyła klasa 5b – 34,9 kg ,trzecie klasa 6c -24 kg. Wszystkie  klasy wzięły udział w wolontariacie na rzecz zwierząt. Najaktywniejszymi wolontariuszami zostali: Magdalena Besser z 5a, Jakub Hurman i Ania Michalska z 5 b, Oliwka Kutyła z 6c i Natalia Strusiewicz z 3b gim.