W piątkowy dzień, na zaproszenie  przyjaciół z Teplic wybraliśmy się do Czech. Kontynuując nasze międzynarodowe spotkania, dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do partnerskiej szkoły w Teplicach nad Metui.

Na miejscu przywitała nas piękna pogoda oraz grono dzieci wraz z nauczycielami. Po powitaniu, bez zbędnej zwłoki  gospodarze zaproponowali rozkład dnia i rozpoczęły się rozgrywki sportowe: chłopcy grali w korftball natomiast dziewczęta w (uwaga: zagadka co to takiego) w wybijanou. Podobnie jak u nas chłopcy są górą w piłce nożnej tak u czeskich sąsiadów znacznie więcej trenuje się  korftball. Trzeba przyznać: dostaliśmy solidną lekcję… Po rozgrywkach nadszedł czas wymiany  drobnych upominków i udaliśmy się na obiad. Następnym punktem dnia była wizyta w otoczeniu przyrody: mieliśmy okazję wejść na bardzo uroczy punkt widokowy i stamtąd rozkoszować się widokami. Następnie krótki relaks na przyrządach plenerowych i…powrót do domu.

Dzień minął w bardzo przyjemnej atmosferze. Mogliśmy po raz kolejny wymienić doświadczenia, spotkać się z rówieśnikami z Czech, a po atmosferze można ufać, że będziemy to wspominać bardzo pozytywnie. Zaprosiliśmy oczywiście naszych  przyjaciół do nas. Być może pochwalimy się już nową halą sportową i tym razem my pokażemy im jak się gra na przykład w piłkę halową.

Nagrody dla naszych czeskich przyjaciół ufundował Urząd Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska, Powiat Świdnica oraz UKS Karolinka. Opiekunami byli pan dyrektor Krzysztof Sołtys, p.A.Kiszczyszyn, p.M.Kruk.