Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Po feriach uczniowie klasy IV a wybrali się do swoich młodszych kolegów z przedszkola, aby wziąć udział w zajęciach muzyczno-językowych oraz przeczytać książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Grupę uczniów powitała ciepło p. Dyrektor Jadwiga Chrobak oraz wychowawczyni Katarzyna Ignatowicz.

Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego zaśpiewania piosenki w języku angielskim. Następnie pani Kasia zapoznała dzieci z nazwami różnych instrumentów. Pracując w parach wspólnie rozpoznawali kształty i dźwięki tych instrumentów. Uczestniczyli w quzie muzycznym odpowiadając na niełatwe pytania. Starsi uczniowie pomogli przedszkolakom w wykonaniu własnego instrumentu.

Celem wizyty było również promowanie głośnego czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Hania Sułek przeczytała książeczkę U. Kozłowskiej „Orkiestra”, a Mikołaj Pasikowski przeczytał książeczkę w języku angielsku „Colours with Olaf”. Warto pamiętać, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań, wzmacnia samouznanie.

Miło było znów być beztroskim przedszkolakiem. Wszystkim bardzo odpowiadała taka forma wspólnego spędzania czasu. Uczniowie wrócili do wspomnień, a młodsi z zainteresowaniem obserwowali swoich starszych kolegów. Dziękujemy grupie Maleństwa za wspaniałe przyjęcie oraz wspólną zabawę.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II