Dzisiaj rano pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. Zaraz po przyjeździe strażacy wyjechali swoimi wozami strażackimi z wielkiego garażu. Pokazywali nam w co wyposażony jest każdy pojazd.

Z zewnątrz samochodu były otwierane schowki, w których znajdowały się narzędzia ratownicze, np. gaśnice i węże do gaszenia pożaru, drabina, zawory, piła. Potem dostaliśmy hełmy na głowę i mogliśmy wejść do wozu, aby przyjrzeć mu się od środka. Później zwiedziliśmy „remizę” strażacką, w której znajdują się: gabinet szefa, ślizg strażacki i siłownia. Na koniec podarowaliśmy strażakom kolorowe rysunki ze strażakiem Samem. Bardzo zaciekawiła mnie ta wycieczka, a najbardziej podobało mi się, gdy strażacy szybko zjeżdżali do wozu po ślizgu strażackim. Cała klasa wróciła zadowolona.

Piotr Wróbel klasa 3c