W czwartek szóstego czerwca na zaproszenie dyrektora Radima Valky’ego odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Teplicach nad Metui. Nauczyciele wraz z uczniami pojechali odwiedzić swoich rówieśników, zagrać z nimi w swoje ulubione sporty, poznać najbliższą okolicę i wymienić poglądy.

Wizyta miała tradycyjny przebieg: po wzajemnym powitaniu przyszedł  czas na zmagania sportowe: dziewczęta grały w vybijanou natomiast chłopcy spróbowali swoich sił w hokeja. Ponieważ zasady gry są różne w Polsce i w Czechach-graliśmy na oba sposoby. Należy zaznaczyć, że zostaliśmy pochwaleni w docenieni w postępach sportowych naszych uczniów.

Następnie był posiłek, później mogliśmy zwiedzić pustelnię, poznać jej historię i najbliższą okolicę.  Zobaczyliśmy między innymi ,,czarną kuchnię”  i dowiedzieliśmy się dlaczego mnisi spali „w trumnach”. Był też czas na prezentację małych robotów, które poruszają się po narysowanej linii.

Szybko nadszedł czas pożegnania. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez pana dyrektora Radima, uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły. Wymieniliśmy się drobnymi upominkami i bogatsi w ciekawe przeżycia cało i zdrowo wróciliśmy do domów.

Fundatorami upominków był Urząd Miasta w Jaworzynie Śląskiej, natomiast opiekunami uczniów byli pani Aneta Kiszczyszyn oraz pan Marcin Kruk.