Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ostatnim tygodniu przed feriami gościliśmy, już po raz trzeci, wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC. Tym razem uczniowie naszej szkoły spotkali się z Karimem Mennouja  z Maroka i Vihang Pooliyadda ze Sri Lanki.

Podczas wspólnych lekcji studenci w ciekawy sposób prezentowali kulturę, historię oraz tradycje charakterystyczne dla swoich krajów. Sri Lanka to państwo, słynące przede wszystkim z uprawy herbaty, z przepiękną fauną i florą, znajdujące się w południowej Azji, na wyspie Cejlon. Z kolei Maroko to piaski, pustynie, magia barw, zapachów i orientalnych smaków.

Lekcje, w których uczestniczyli nasi uczniowie, to nie tylko poznawanie obcych kultur, dość egzotycznych w porównaniu z naszą, ale przede wszystkim możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim. Poza oczywistą konwersacją był również czas na zabawę. Spotkaniu towarzyszyły tańce i śpiewy. Między lekcjami uczniowie bardzo chętnie spędzali czas z naszymi gośćmi, robiąc sobie wspólne zdjęcia czy też poznając pismo arabskie i syngaleskie.

Bardzo miłym akcentem wizyty naszych gości był mecz piłki koszykowej pomiędzy nauczycielami i uczniami. Karim i Vihang zasilili szeregi nauczycielskie i dzielnie spisali się na boisku.

Niezwykłe spotkanie z ciekawymi gośćmi pozostanie w naszej pamięci na długo, zaś Maroko i Sri Lanka są krajami, które będziemy chcieli odwiedzić.

Wizyty takie jak ta są dla naszych uczniów wspaniałą lekcją poznawania kultur innych krajów i kształtowania postawy tolerancji. Przede wszystkim jednak, to okazja, aby docenić naszą kulturę i kraj, w którym żyjemy.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II