Wiosna… po smutnej, przybrudzonej topniejącym śniegiem zimie, przychodzi Ona- piękna, kolorowa, świeża, a wraz z Nią budzi się do życia przyroda. W nas również budzą się nieco uśpione w zimie marzenia, zdolności i talenty. Tradycją naszej szkoły jest coroczny przegląd artystyczny młodych talentów organizowany pierwszego dnia wiosny. To już po raz dwudziesty trzeci spotkaliśmy się na Wiosenaliach, by uczniowie klas 1-4 mogli zaprezentować swoje talenty i pasje. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 37 uczestników. Słuchaliśmy wierszy, piosenek, gry na instrumentach i podziwialiśmy układy taneczne. Wiele występów rozpaliło emocje zgromadzonej publiczności.
Przegląd ma charakter konkursu, należało więc wyłonić laureatów, choć tak naprawdę wszyscy młodzi artyści mogą uważać się za zwycięzców.

Oto lista nagrodzonych wykonawców (we wszystkich kategoriach):

I MIEJSCA: Mateusz Kłyszejko, Tosia Sułek, Zosia Kapuścińska, Piotr Tomczak, Amelia Suwalska, Marcin Gałka, Maja Mazurek, Ola Dyko.

II MIEJSCA: Nikola Pawłowska- Sieroń, Staś Rybka, Iza Kuca, Maja Kuriata, Jagoda Sawko, Wiktoria Jarzembowska, Emilia Korzystka, Zosia Sułek, Ola Jaroszewska, Julia Włodarczyk, Lena Grzywińska, Julia Tylek, Martyna Włodarczyk.

III MIEJSCA: Zosia Wawrzynkowska, Emilia Stupińska, Wiktoria Biedruna, Zuzia Waligóra, Wojtek Araszczuk, Piotr Radziszewski, Gracjan Kręcioch.

WYRÓŻNIENIA: Hania Romaniecka, Julia Kanarska, Dorota Godek, Marta Romaniecka, Patrycja Drobniecka, Nadia Baran, Kalina Gajda, Anita Biros, Weronika Sajdyk.

Dzisiejszy dzień był również okazją do wręczenia nagród w innych konkursach szkolnych: Pani Zuzanna Smaruj nagrodziła uczestników konkursu związanego z Dniem Świętego Patryka, Pani Agnieszka Ptak laureatów konkursu „Mały Mistrz Ortografii”, a Panie: Weronika Ochman i Patrycja Pasternak za konkurs plastyczny „Cicha przerwa”.

Wszystkim laureatom gratulujemy pasji, talentu, umiejętności, odwagi i życzymy dalszych sukcesów!