W dniu 20 września w klasie 3a odbyły się zajęcia tkackie pod kierunkiem Pani Doroty G. Uczniowie poznali historię tkactwa i tradycyjne techniki tkackie. Dowiedzieli się, jakie są rodzaje materiałów włókienniczych oraz w jaki sposób wyrabia się tkaniny i dzianiny. Ponadto zobaczyli jak  zbudowane jest krosno tkackie oraz w jaki sposób wyrabia się tkaniny i dzianiny. Głównym założeniem zajęć była nauka tkania podstawowymi splotami na tekturowych ramkach, na których rozpinana była osnowa z nici wełnianych oraz działania z igłą tkacką , a także nauka wiązania węzłów, tworzenia wzorów z nici, sznurka.

Warsztaty wymagały  skupienia i ćwiczenia wyobraźni, uczyły dzieci cierpliwości oraz rozwijały stronę  manualną. Było to dość  mozolne i pracochłonne zajęcie, ale dało w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję. Zabawa włóczką, sznurkiem wyzwala wiele kreatywności i pomysłowości. Uczestnicy dostali na pamiątkę swoje prace ,,miniaturki tkackie’’ oraz dodatkowe nici, co stanowić będzie potwierdzenie ich trudu i być może zainspiruje do działania w zaciszu własnego domu. Warsztaty te w ramach edukacji plastycznej były formą relaksacji, sprzyjały odprężeniu i dostarczyły maluchom samych pozytywnych emocji.