Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ramach projektu unijnego Sowa grupa uczniów klasy 6b spędziła wtorkowy dzień na warsztatach ekologicznych w Rzeszówku.Z zebranych w ogrodzie pokrzyw, kwiatów nagietka, ,aksamitki, nasturcji ,cząbru, mięty, szałwii i innych ziół uczniowie ugotowali obiad.Zadania dla grup: wałkowanie ciasta na macę z ziołami,  przygotowywanie pokrzywy i cebuli do zupy, wykonanie sosu do sałaty z jadalnymi kwiatami, smarowanie listków szałwii i mięty roztopioną gorzką czekoladą. Po wielkich przygotowaniach nastąpił czas na degustację obiadu.

Menu naszego ekologicznego obiadu:

Obiad-zupa pokrzywowa

Przystawka-maca z ziołami ,bagietka z smażonymi liści szałwii, sałata z jadalnymi kwiatami

Deser-liście mięty w czekoladzie

Napój -herbata z igliwia(sosna, świerk ,daglezja),herbata z zebranych ziół, herbata z zebranych owoców

W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli  się o właściwościach leczniczych roślin, o tym jak zachować to co w roślinach jest najważniejsze czyli o naturalnych  wartościach  odżywczych ,minerałach ,witaminach.Poznali też  dawne przepisy na dania z chwastów i ziół ,które po przyrządzeniu dostarczają  podniebieniom ciekawych doznań kulinarnych.Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i z nowymi umiejętnościami.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II