Czytanie książek może być najpiękniejszą przygodą w naszym życiu. Książki rozwijają wyobraźnię, wzbogacają język i słownictwo, dostarczają rozrywki i emocji. Wiedzą o tym również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którzy wzięli udział w walentynkowej akcji „Zakochani w książkach.”

Akcja polegała na zrobieniu sobie zdjęcia z ulubioną książką lub z tą, którą aktualnie czytamy, aby zachęcić innych do jej przeczytania i pokazać, że czytanie to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Wśród ulubionych książek nie zabrakło „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Hobbita”, „Chłopców z Placu Broni” czy “Opowieści z Narnii”. 
Serdecznie dziękujemy za zdjęcia i udział w akcji. Uczestnikom gratulujemy pasji oraz zaangażowania. Po powrocie do szkoły, na wszystkich czekać będzie słodki prezent. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, zainspirowania się i codziennego czytania. Jak powiedział Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie.”