W ramach projektu unijnego „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę we Wrocławiu. Najpierw udaliśmy się do Hydropolis, gdzie pod kierunkiem przewodnika pogłębialiśmy wiedzę o wodzie. Dowiedzieliśmy się jak powstała woda na Ziemi, jakie organizmy żyją w najgłębszych miejscach oceanów, poznaliśmy historię inżynierii wodnej. Na koniec udaliśmy się do strefy relaksu, gdzie odpoczywaliśmy na świetlistych leżakach, oglądając wschód Księżyca nad fantastyczną plażą. Drugą część wycieczki spędziliśmy w Hali Stulecia, gdzie zwiedzaliśmy wystawę minerałów i skamieniałości. Na wystawie można było zobaczyć dowody bezpośredniej ewolucji w postaci skamieniałości między innymi trylobitów i amonitów oraz wiele przepięknych okazów minerałów z całego świata.

Dzień wcześniej uczniowie wzięli udział w spotkaniu z p. Bolesławem Grabowskim, geografem i podróżnikiem. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat Kaukazu, Gruzji i Armenii.