Uczniowie klasy 3b i 3a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, których celem jest nauka programowania z wykorzystaniem robotów Dash. Dash to sympatyczny interaktywny robot, który wyposażony jest w kółka, dzięki którym potrafi się przemieszczać, a za pomocą wbudowanych sensorów wykrywa na swojej drodze przeszkody. Dash doskonale tańczy, śpiewa, świeci kolorowymi światełkami, rozmawia z uczestnikami zajęć swoim własnym głosem lub odtwarza głosy nagrane przez dzieci .

Uczniowie programując roboty rozwijają  swoją wyobraźnię, kreatywność, uczą  się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Na zajęciach dzieci dowiedziały się również jak można wykorzystać nowoczesne technologie nie tylko dla rozrywki!

Była to świetna zabawa połączoną z nauką programowania.