Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Cele konkursu:

rozwijanie logicznego i przestrzennego myślenia,  popularyzowanie gry Blokus, podejmowanie decyzji strategicznych, myślenia logicznego, radzenia sobie ze stresem, nawiązywania kontaktów społecznych.

W rozgrywce może uczestniczyć 2-4 graczy. Każdy z graczy dysponuje 21 elementami w swoim kolorze. Każdy element składa się z 1 do 5 kwadratów. Gracze zagrywają swoje elementy na zmianę umieszczając je na 400 polowej planszy. Elementy jednego gracza mogą się stykać ze sobą jedynie narożnikami.

Rozgrywka przebiega niezwykle dynamicznie i jest bardzo interesująca. Całą sztuką jest takie dokładanie własnych elementów, aby z jednej strony jak najbardziej blokować posunięcia przeciwnika nie zamykając sobie drogi na planszy do własnego rozwoju – nie wolno dopuścić do tego, żeby przeciwnik odciął nam dostęp do narożników własnych elementów.
Trudność polega na tym, że każdy element jest inny i zabiera określoną przestrzeń, co wraz z zapełnianiem się planszy doprowadza do sytuacji, w której dla części elementów po prostu braknie miejsca (ponieważ najzwyczajniej w świecie nigdzie nie będą pasować!) lub graczowi braknie punktów zaczepienia (narożników) we własnym kolorze, do których miałby swobodny dostęp.

Gra toczy się do momentu, w którym żaden z graczy nie będzie miał możliwości dołożenia własnych elementów. Rozgrywkę wygrywa gracz, któremu udało się ułożyć wszystkie własne elementy a w nagrodę zdobywa 15 punktów. Gdy ostatnim jego zagranym elementem był pojedynczy kwadrat (najłatwiejszy do zagrania element) to jako bonus dostaje jeszcze 5 punktów. Pozostali gracze otrzymują po 1 ujemnym punkcie za każdy pojedynczy kwadrat w niezagranym elemencie.

 

Gra otrzymała wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień.

 

Do  półfinału przechodzi 8 osób, a do finału 4 osoby.

 

Zapisy przyjmuje pani Siwiak w sali 21 do 11 maja 2018 roku.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II