Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Tydzień Kropki na lekcjach języka polskiego w klasie 3a wiązał sie z wieloma ciekawymi i wymagającymi różnorakich umiejętności zadaniami. Jedno z nich nawiązywało do naszej wiedzy związanej z częściami mowy, ponieważ mieliśmy wypisać wszystkie te ,które kojarzą się z kształtem tego znaku interpunkcyjnego. Niektóre zadania były powiązane z życiem codziennym i kropką np. kodowanie Morse’a ,ćwiczenie z alfabetem Breil’a, który opiera się wyłącznie na tym znaku i jego ułożeniu. To zadanie uświadomiło nam, że bez takiego wydawałoby się małego punktu ludzie niewidomi nie wyobrażają sobie swojego życia. Inne zagadnienie pozwalało nam wykazać się tym ,co lubimy robić; mieliśmy napisać opowiadanie z kropką w roli głównej. Puentylizm to kolejne nasze przedsięwzięcie -rysowaliśmy ,malowaliśmy kropkami . Następne zadanie polegało na szukaniu wokół nas kropek zwykłych i niezwykłych. Tworzyliśmy z nich fotorelację z zagadkami. Były zdjęcia z kropkowymi akcesoriami, wyjaśnianie powiedzeń „być w kropce” i „postawić kropkę nad „i”. Powstawały wspaniałe chmury wyrazowe ,gazetowe opowieści.

Jednak najwięcej emocji przyniosło polecenie znalezienia ukrytych kolorowych kropek. Okazało się ,że kropki czekały na nas w najbardziej tajemniczych zakamarkach naszej szkoły. Na kropkach znajdowały się ciekawostki dotyczące znaków interpunkcyjnych , cytaty, polecenia do następnych zadań. Do poszukiwań i zabawy dołączyli się nawet nauczyciele i uczniowie z innych klas. Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w Tygodniu Kropki, ponieważ była to nauka przez bardzo przyjemne dla nas rzeczy i to pozwoliło mi choć na chwilę zapomnieć o stresie związanym z egzaminami gimnazjalnymi i jego wynikami.

Alicja Legendziewicz

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II