Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczennice i uczniowie klasy 1 b udowodnili, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi. Rodzice wraz z wychowawczynią klasy postanowili zorganizować dla dzieci mikołajki, jednak w odwróconej formie. W tym roku to uczniowie klasy 1b wcielili się w role Świętego Mikołaja i włączyli się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Rodzice nawiązali współpracę z wolontariuszami działającymi na terenie Jaworzyny Śląskiej i zaoferowali im swoją pomoc. W tegorocznej edycji pomoc skierowana była do matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci: Anię (4latka) i Kubę (2latka). Pomoc naszych uczniów polegała na podarowaniu własnej zabawki lub zakupie nowych zabawek dla rodzeństwa. Rodzice oraz wychowawczyni przedstawili uczniom cele akcji Szlachetna Paczka, ideę wolontariatu oraz to, że warto pochylić się nad drugim człowiekiem, w szczególności tym najmniejszym. Zbiórka przeszła nasze oczekiwania. Dzieci z wielkim zaangażowanie i sercem przygotowały prezenty dla Ani i Kuby.
Organizacja zbiórki zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uczniowie dowiedzieli się kim jest wolontariusz i jakie idee przyświecają jego bezinteresownej pracy.
Serdeczne podziękowania dla Pani Alicji Rak-Pasikowskiej oraz Państwa Joanny i Tomasza Szewczaków za pomoc w realizacji wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego przedsięwzięcia.

Maria Rybka, Zuzanna Smaruj

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II