Dnia 24.01.2019r.w naszej placówce odbył się szkolny turniej „1z 10” sprawdzający znajomość treści lektury „Kamienie na szaniec” dla uczniów klas 7, 8 i 3 gimnazjum. Do konkursu przystąpili następujący zawodnicy: Kacper Prymas, Przemysław Drąg, Wiktoria Barnak, Adrian Rogalski, Klaudia Czekaj, Dagmara Mucha, Hanna Sionkowska, Klara Wychowanek, Kacper Szczygieł, Justyna Zarzeczna. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i działalności konspiracyjnej Alka, Zośki i Rudego. Do finału zakwalifikowali się:
Adrian Rogalski
Klaudia Czekaj
Justyna Zarzeczna.
Po zaciętej walce zwyciężyła KLAUDIA CZEKAJ, której serdecznie gratulujemy. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze, oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego oraz dodatnie uwagi.