Klasa 6a i 6b wraz z wychowawcami panią M.Siwiak i J.Sołtys spędziła dwa wrześniowe dni w Centrum Edukacji Ekologicznej Salamandra w Myśliborzu. Wyjazd zorganizowano dzięki dofinansowaniu przez radę rodziców  szkoły oraz dolnośląską dyrekcję Parków Krajobrazowych we Wrocławiu .Uczniowie w ten sposób zostali nagrodzeni za udział w rocznym konkursie Klasa Ekomaniaków .Uczestnicy warsztatów przez doświadczenia biologiczno –chemiczne pogłębili swoją wiedzę i umiejętności. Warsztaty odbywały się przez dwa dni.

Pierwszy dzień:

1.Mydło-otrzymywanie i właściwości.

2.Życie mrówek

3.Papier czerpany.

4.Po obiedzie –turniej –Blokus, monopoly, uno, ping-pong.

Dzień drugi:

1.Warsztaty –rzemieślnik- artysta -ekolog-czyli tkanie na krośnie.

Wspólnie spędzony czas , noc bez rodziców, samodzielnie wykonane kanapki, turnieje gier planszowych i ping-ponga sprawiły, że uczniowie nie tylko wrócili bogatsi o zdobytą wiedzę,  ale lepiej zintegrowani i z nowymi przyjaźniami.

                                                            Organizator konkursu klasa ekomaniaków – Jolanta Sołtys