Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Nasza szkoła przyłączyła się do Projektu UNICEF-u ” Szkoła z prawami dziecka”.  W ramach akcji przeprowadzony został cykl zajęć poświęconych rozumieniu praw dziecka w codziennym życiu ,konkurs plastyczny na projekt LOGO STOP PRZEMOCY W SZKOLE, heppening uliczny oraz  nominacje Szeryfów Praw Dziecka. 

Nominacja do  tytułu „Szeryfa praw dziecka” UNICEF-u to szczególne wyróżnienie , ponieważ przyznawane jest przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności decydują, komu się ono należy. Gwiazdą –szeryfem  praw dziecka może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o ich interesy.

Zadaniem dzieci i młodzieży było wybranie spośród lokalnej społeczności osób najbardziej zaangażowanych  w propagowanie i ochronę ich praw. Uczniowie zastanawiali się czy znają osoby, które w szczególny sposób występują w interesie dzieci w ich otoczeniu, czy znają działaczy, którzy w swej codziennej pracy poświęcają dużo uwagi tym kwestiom. Jeśli tak, to koniecznie należało wyróżnić takie osoby i zaprezentować ich działania publicznie. Kapituła uczniów złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 oraz Gimnazjum ,Klubu Młodzieżowego wybrała laureatów nagrody ” Szeryfa praw dziecka”.

Na uroczystej gali, na turnieju „Gramy dla Zosi” wręczono nominowanym osobom ordery ”SZERYFA PRAW DZIECKA”. Po klasowych głosowaniach, kapituła uczniów ostatecznie wybrała następujące osoby :

tytuł  SZEFA  SZERYFÓW  PRAW DZIECKA  otrzymał  pan Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz,  Dzieckaktóry rozbudował szkołę, halę sportową, boiska, patronuje konkursom miejskim dla uczniów, przyznaje stypendia dla najzdolniejszych uczniów i pozyskuje fundusze z UE.

Do swojego zacnego grona szeryfów przyjął i odznaczył następujące osoby ;

pana Marka Zawisze, pana Krzysztofa Sołtysa, panią Małgorzatę Plencler, panią Dagmarę Wyłub, pana Sebastiana Grajaszka

Gratulujemy odznaczonym i liczymy na dalsze wsparcie.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II