Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

6 października 2017 roku klasa 3c odwiedziła stary Młyn w Siedlimowicach,  który działa pod patronatem Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Zabudowania pochodzą z 1840 roku, a użytkowane maszyny to przełom XIX i XX wieku.

Przenieśliśmy się w czasie o 177 lat. Miejsce to zatrzymało czas, ale nie zatrzymało produkcji mąki. Oczywiście na przestrzeni lat młyn poddawał się nowoczesności, od napędu wodnego, wodno-parowego, wodno-elektrycznego, przeszedł całkowicie w latach 60-tych XX wieku na napęd elektryczny.

Poznaliśmy zabytkowe maszyny i sposób wytwarzania przez nie mąki, kaszy manny i otrębów. Potem z mąki pszennej, drożdży i ziół upiekliśmy własnoręcznie zrobione cienkie placuszki zwane podpłomykami. Były pyszne. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wrażeń i ze sporym zapasem mąki.

 Pamiątkowe zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II