Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klasy 1c oraz uczestnicy koła języka angielskiego „Mali anglomaniacy” zaangażowali się w międzynarodowy projekt eTwinning dotyczący wymiany tradycji bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych z uczniami wielu europejskich szkół (m.in. Hiszpanii, Portugalii, Łotwy, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii, Serbii, Litwy, Bułgarii, Chorwacji, Turcji, Włoch, Cypru).

Projekt nosił nazwę „Christmas around Europe: traditions & handmade cards exchange”. Uczniowie własnoręcznie wykonali bajeczne kartki świąteczne, wykorzystując różnorodne materiały. Zawarli w nich ciepłe życzenia świąteczne w języku angielskim i w języku ojczystym. Kartki zostały włożone do zaadresowanych kopert i ruszyły w Europę końcem listopada. Wkrótce i my otrzymaliśmy od naszych partnerów kartki z życzeniami dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Realizując projekt uczniowie brali bezpośredni udział w różnorodnych działaniach doskonaląc liczne umiejętności: od manualnych po językowe. Forma projektu w naturalny sposób zmobilizowała ich do posługiwania się językiem obcym oraz zgodnej pracy w grupie. Za pomocą platformy eTwinning oraz  korespondencji z partnerami, poznawali rzeczywistość partnerskiej szkoły i ogólnego stylu życia zagranicznych rówieśników, poznawali ich kraj, rodzinne miasto, a przede wszystkim elementy tradycji bożonarodzeniowej i języka.

Intensywna i żywa komunikacja pomiędzy koordynatorami była podstawa tego projektu – partnerzy byli w nieustającym kontakcie wymieniając się wiadomościami w Dzienniku projektu, za pośrednictwem skrzynki mailowej TwinSpace.

Nasz projekt umożliwił nawiązanie obiecujących relacji, pogłębił współpracę między szkołami, promował szkołę na arenie międzynarodowej i służył promowaniu tolerancji, kreatywności, współpracy, inspiracji, wiedzy o kulturach i kompetencji cyfrowych.

Efekty projektu można podziwiać na wystawie szkolnej.

Program eTwinning to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

 

 

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II