W ramach projektu unijnego „Sowa” grupa uczniów klasy 5a, 5b, 6c spędziła środowy dzień na warsztatach ekologicznych w Rzeszówku. Z zebranych na łące ziół, uczniowie ugotowali lekki, zdrowy, ekologiczny posiłek. Zadania dla grup: wałkowanie ciasta na macę z ziołami,  przygotowywanie sałaty z listków mniszka, lipy i czosnku niedźwiedziego, smarowanie listków szałwii i pędów świerka roztopioną gorzką czekoladą, przygotowanie twarożku z ziołami oraz miodu mniszkowego, sporządzenie lemoniady z kwiatami i owocami. Po wielkich przygotowaniach nastąpił czas na degustację obiadu.

Menu naszego ekologicznego posiłku.

Przystawka – maca z ziołami, twarożek z ziołami, sałata z jadalnymi chwastów

Deser 1

-liście szałwii i młode pędy świerku w czekoladzie

Deser 2

-kasza jaglana na mleku kokosowym z miodem i kwiatami mniszka

Napój -lemoniada z kwiatami i owocami

W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli  się o właściwościach leczniczych roślin, o tym jak zachować to co w roślinach jest najważniejsze czyli o naturalnych  wartościach  odżywczych, minerałach, witaminach. Poznali też  dawne przepisy na dania z chwastów i ziół ,które po przyrządzeniu dostarczają  podniebieniom ciekawych doznań kulinarnych. Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i z nowymi umiejętnościami.