Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Nasza szkoła wzięła udział w  IV DIECEZJALNY  KONKURS  O  OBOZIE  KONCENTRACYJNYM GROSS-ROSEN   PN. „KL GROSS-ROSEN (1940-1945) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Uczniowie szkoły podstawowej, III klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej mieli możliwość zmierzenia się z tematem historii nazistowskiego obozu w czterech kategoriach: wiedzy, plastycznej, literackiej i multimedialnej. Bardzo dobrą znajomością tematu w konkursie wiedzy zabłysną Kacper Prymas z klasy 7a. Został zwycięzcą tej edycji konkursu. Uczeń tej samej klasy Damian Krajdocha może się również pochwalić dużym osiągnięciem. Jego praca multimedialna zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25.04.2019 roku w Muzeum Gross – Rosen. Uczestnicy uroczystości zwiedzili muzeum z przewodnikiem, wysłuchali prelekcji na temat życia za drutami obozu, były też prezentowane nagrodzone prace.

Takie konkursy i podobne działania są potrzebne, aby przybliżać młodym ludziom historię związaną z takimi miejscami. Kultywować pamięć i świadomość ogromnej tragedii wielu ludzi, której świadkiem był obóz KL Gross-Rosen. Ważne jest też rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich aby takie tragedie nigdy się nie powtórzyły.

 

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II