Bardzo miłym akcentem rozpoczęły się ferie zimowe dla naszych najmłodszych uczniów.
Otóż w sobotę,13 stycznia, w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Świdnicy w szachach. Nasi milusińscy nie przestraszyli się swoich rówieśników, podjęli rękawicę i stawili się przy stolikach szachowych, aby sprawdzić się kto jest obecnie w lepszej formie.
Do Świdnicy pojechały dwa rodzeństwa: Barbara i Piotr Tomczak (Basia jako młoda adeptka przyglądała się i dopingowała brata wraz z mamą) oraz Michał Mateusz Mielnik z rodzicami.
Rozegrano sześć partii tempem 15 m+15 s na zawodnika. Wspaniałym sukcesem zakończyły się rozgrywki dla Piotra, który zdobył 5.5 pkt., a tym samym zajął I miejsce wśród chłopców do lat 10, natomiast Michał zdobył aż 5 punktów w tej samej grupie wiekowej!(tyle samo co zawodnik, który zajął II miejsce – musiała rozstrzygnąć punktacja pomocnicza). Michał następnego dnia zanotował również świetny występ na Grand Prix Spółdzielni – zawodach szachowych, zajął bardzo wysokie drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Brawo Michał, gratulacje!!!
Bardzo się cieszymy z podjętej walki i wspaniałych lokat młodych adeptów królewskiej gry na niełatwym terenie. Podziękowania należą się rodzicom za decyzję startu oraz dzieciom za odwagę i wzięcie udziału w turnieju.
Pragniemy zaznaczyć, że te właśnie trzy osoby Basia, Piotr oraz Michał zajęli czołowe miejsca w szkolnym turnieju mikołajowym w szachach. Na bieżąco uczestniczą w zajęciach szachowych na terenie naszej szkoły. Tym startem potwierdzili świetną formę oraz potwierdzili swój potencjał, który miło nam wspierać.

Galeria zdjęć

Podczas ferii również znalazła się garstka uczniów, którzy zdecydowali się spędzić czas przy szachownicach. Mogliśmy zobaczyć na żywo „grę na ślepo” oraz spróbować symultany z Panem Marcinem.
Mistrzostwa Świdnicy w szachach, grę na ślepo i symultanę przygotował i poprowadził pan Marcin Korzekwa – znany i ceniony w Świdnicy nauczyciel szachów, ale również nasz nauczyciel szachów.