Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Z okazji Dnia Św. Patryka odbyły się w naszej szkole wyjątkowe lekcje języka angielskiego dla klas młodszych.  Podczas nich uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii- poznali najważniejsze fakty historyczne oraz geograficzne, nauczyli się rozpoznawać irlandzkie symbole a także dowiedzieli się kim był i czym zasłużył się patron Irlandii, czyli Św. Patryk. Powstała gazetka z informacjami o tym święcie.

Uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach „Szkoły z kluczem” przygotowali zielone koniczynki dla swoich kolegów i koleżanek. Wykonaliśmy podobiznę psotnego skrzata leprechaun. Posłuchaliśmy irlandzkiej muzyki. Były także konkursy i zabawy, w tym między innymi „treasure hunt” oraz „cheeky leprechaun”. Uczniowie spróbowali również swoich sił w tańcu irlandzkim. 16 marca na korytarzach królował kolor zielony, a wszystko to za sprawą naszych strojów i dekoracji. Tego dnia odwiedzili nas również nasi przyjaciel z Przedszkola „Chatka Puchatka”. Uczniowie klasy 3d przygotowali dla „Krzysiów” kilka niespodzianek i zabaw. Były wspólne tańce z leprechaun, szukanie złotych (czekoladowych) monet oraz wspólne kolorowanie irlandzkiego skrzata.

W ramach obchodów Dnia Św. Patryka przeprowadzony został konkurs. Psotnik Leprechaun ukrył przysłowia w języku angielskim na naszych szkolnych korytarzach. Zadaniem uczniów było odnalezienie tych przysłów i przetłumaczenie ich na język polski. W konkursie zwyciężyły:

Anastazja Kozendra kl. 3a

Wiktoria Nalichowska kl. 4b

Kamila Kołtunowicz kl. 4a

Święty Patryk jest patronem Irlandii, a najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Głównym symbolem tego święta jest shamrock (koniczyna), która jest także jednym z symboli, związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat Trójcy Świętej.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II