Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klas czwartych spotkali się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa  z ratownikami medycznymi. Największe emocje wśród młodzieży wzbudził ambulans. Ratownicy pokazali wyposażenie karetki. Można było zajrzeć do środka, a nawet położyć się na nosze.

Druga część zajęć odbyła się w sali gimnastycznej. Panie z pogotowia ratunkowego przypomniały zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazały, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, takich jak skaleczenia, krwotok, złamanie, zasłabnięcie. Dzieci próbowały swoich sił podczas resuscytacji. Jest to  najważniejsze zadanie, jakie trzeba wykonać, kiedy u osoby poszkodowanej dochodzi do zatrzymania krążenia przed przyjazdem karetki pogotowia.  Zabiegi  resuscytacyjne – uciskanie klatki piersiowej i wykonywanie oddechów ratowniczych zwiększają szanse na przeżycie poszkodowanego.

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II